baner promocyjny

Tadeusz Krzakowski - zdjęcieTadeusz Krzakowski - Prezydent Miasta Legnicy

Miasto Legnica i młodzież, której dajemy warunki do współtworzenia przestrzeni miejskiej, swoimi przedsięwzięciami i unikatowymi realizacjami, nadają ton i inspirują nie tylko okoliczne miasta Zagłębia Miedziowego, ale też te w całej Polsce.

W Legnicy od lat stawiamy na rozwój lokalnego wolontariatu, kształtowanie postaw prospołecznych, integrujemy Zagłębie Miedziowe i tworzymy platformy dialogu międzypokoleniowego.

Nasze działania to dobre praktyki dla wielu samorządów. Jestem z tego szczerze dumny. Czy można więcej? Zawsze. I dlatego zapraszam na Forum Młodzieży, które ma być miejscem wymiany poglądów i potrzeb młodego pokolenia Dolnoślązaków. Wyjedziecie z Legnicy z nowymi pomysłami, zainspirowani, a przede wszystkim zmotywowani do działania.

Serdecznie zapraszam na Forum Młodzieży poświęcone w dużej mierze tolerancji i szacunkowi do rówieśników. Jestem przekonany, że z takimi wartościami możemy budować, wspólnie z młodymi ludźmi, samorządy odpowiednie do życia – wasze miejsca na ziemi, w których czujecie się naprawdę dobrze.


Jakub Nalezny zdjęcieJakub Należny - Pełnomocnik Prezydenta ds. Dzieci i Młodzieży

Jestem szczęśliwy, że praca, którą wykonuję od wielu lat na rzecz legnickiej młodzieży cieszy się uznaniem młodego pokolenia. Jest to dla mnie niezwykle budujące i jeszcze bardziej napędza mnie do podejmowania kolejnych działań, mających na celu rozwijanie przestrzeni dedykowanej tej grupie społecznej.

Wydarzenie organizowane pod koniec października 2022 roku w Legnicy, a mowa tu o 1. Międzynawowym Forum Młodzieży, to inicjatywa, która współorganizowana jest przez przedstawicieli legnickiego młodego pokolenia, które działa na co dzień w Legnickim Forum Młodzieży, powstałym na początku 2022 roku.

Międzynarodowe Forum Młodzieży ma przede wszystkim na celu uaktywnienie młodych osób poprzez zachęcanie do rozwijania zainteresowań pozaszkolnych i działalności społecznej, ale także pobudzenie do dyskusji na ważne tematy dotyczące ich samych. Tegorocznym motywem przewodnim Forum Młodzieży jest równość. Dużo miejsca poświęcone jest na dyskusję i na wymianę poglądów. Chcemy, aby młodzież otwarcie mogła powiedzieć o tym co ją cieszy, raduje, smuci czy boli. I wspólnie będziemy szukali odpowiedzi na nurtujące ją pytania.