Prelegenci
Tadusz Krzakowski
Doświadczony samorządowiec i nauczyciel, aktywny działacz ogólnopolskich organizacji zrzeszających miasta i powiaty, od 2002 roku Prezydent Legnicy.
Zwolennik aktywności obywatelskiej i dialogu społecznego, pasjonat nowych technologii i orędownik rozwiązań z zakresu Smart City – inteligentnego miasta
Jacek Sutryk
Absolwent socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego z 2002. Po studiach objął stanowisko dyrektora Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych w Warszawie. Był doktorantem w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i wykładowcą w stołecznej Wyższej Szkole Pedagogicznej. Od 2007 pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu
W listopadzie 2011 objął stanowisko dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Od 2018 roku piastuje urząd prezydenta Wrocławia.
Łukasz Puźniecki
Dolnośląski polityk i samorządowiec. Były Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Polkowicach, następnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Arleg S.A., będącej spółką z pakietem większościowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
W latach 2006-2010 Radny Rady Miejskiej w Polkowicach. Od 2018 roku Burmistrz Miasta i Gminy Polkowice.
Sigrid Möllmer
W 1986 roku ukończyła studia magisterskie z pedagogiki socjalnej w Niemczech. Od maja 1986 roku do dzisiaj zatrudniona w Urzędzie Miasta w Wuppertalu. Zajmowała stanowiska kierownicze zarządzając placówkami oświatowymi dla dzieci. Zaangażowana w wiele projektów miejskich, związanych z doradztwem zawodowym. Dyrektor Biura ds. Dzieci i młodzieży w Wuppertalu.
Opiekunka parlamentu dziecięcego, dyrektor edukacji kulturalnej młodzieży. Prywatnie żona i mama dwóch synów.
Mariola Turbiarz
Projektantka mody pochodząca z Polski, mieszkająca na co dzień w Szwecji. Z wykształcenia jest magistrem historii, technikiem odzieżowym, a także konstruktorem. Mama 4 synów i babcia. Projektuje i szyje kolekcje od przeszło 20 lat. Tworzy zarówno kolekcje damskie, jak i męskie. Jej kolekcje pokazywane były w wielu miastach w Polsce, a także w Malmo, Sztokholmie, Dreźnie, Grodnie oraz podczas Fashion Week w Berlinie. Projektantka jest także pomysłodawczynią i organizatorem jednych z największych pokazów w Polsce - Fashion Day w Warszawie i Krakowie. Są to charytatywne pokazy mody z udziałem gwiazd.
Jest też prezesem stowarzyszenia Because Ican!, które wspiera między innymi młodych projektantów. Jest także pomysłodawczynią i koordynatorem akcji społecznej RÓWNOŚĆ.
Piotr Janicki
Pochodzi z Legnicy i właśnie tutaj stawiał swoje pierwsze kroki w projektowaniu mody. Brał udział w wielu konkursach dla projektantów mody. Skończył liceum plastyczne w Legnicy, a następnie Stylizację i Projektowanie Ubioru we Wrocławiu. Tworzy ubrania i akcesoria takie jak: torby, plecaki, czapki, biżuterię dla kobiet i mężczyzn. Kolekcje Piotra to, jak sam mówi, niebanalny streetwear dla ludzi, którzy korzystają z życia w 100% i są znudzeni produktami masowymi z sieciówek.
Projektant inspiruje się ulicą, muzyką Hip-Hopową, jazdą na desce. Miejski styl życia to to, co kocha. Obecnie mieszka w Warszawie.
Paweł Iwo Piekarski
To młody, zdolny i kreatywny projektant mody. Wyróżnia się przede wszystkim mocnymi kolorami, a także niestandardowymi zestawieniami barw i form. Kolekcje Pawła są zazwyczaj optymistyczne i bardzo pozytywne.
Paweł ma za sobą wiele pokazów m.in na Stadionie Narodowym w Warszawie, Pokaz w Krakowie - Polscy projektanci mody dla Ukrainy czy pokazy w Grudziądzu, których jest współorganizatorem.
Włodzimierz Matuszak
Aktor teatralny oraz filmowy. Zagrał m.in. w "Pitbullu" oraz główną rolę w filmie "Git". Uczestnik programu rozrywkowego Polsatu "Jako oni śpiewają". Ma za sobą kilkadziesiąt ról serialowych, ale publiczność pamięta go przede wszystkim jako proboszcza w serialu TVP "Plebania" oraz "M jak Miłość". Od wielu lat bierze aktywny udział w społecznych projektach, między innymi: od 2015 roku udziela się w charytatywnych pokazach mody Fashion Day w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu.
Wspiera projekt "Równość" na Stadionie Narodowym w Warszawie, czy Polscy Projektanci Mody dla Ukrainy w Krakowie.
Karolina Nolbrzak
Aktorka telewizyjna i teatralna. Znana między innymi z seriali - "Na wspólnej", "Plebania", "Komisarz Rex". Zaangażowana w wiele projektów charytatywnych takich jak: Charytatywne pokazy mody Fashion Day w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, gdzie występuje w roli modelki i prowadzącej, projekt "Równość" na Stadionie Narodowym w Warszawie, czy Polscy Projektanci Mody dla Ukrainy w Krakowie i inne.
Ogromna miłośniczka zwierząt zaangażowana w wiele akcji mających na celu ochronę bezbronnych zwierząt.
Dominika Kasińska
Dominika kocha modę i jest absolwentką rocznego kursu wizażu i stylizacji. Jest bohaterką programu TTV “Down the Road. Zespół w trasie”, podczas którego z sześcioma innymi uczestnikami i z podróżnikiem Przemkiem Kossakowskim odwiedziła 6 krajów Europy pokonując różne wyzwania. Jest przedstawicielką osób niepełnosprawnych w Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego. Zdobyła wiele ogólnopolskich i wojewódzkich nagród i wyróżnień. Dominika prowadzi swój kanał YouTube, Istagrama i FB . Już po programie miała kilka sesji zdjęciowych i została ambasadorką projektu „Szczyrk bez barier".
Dominika pokazuje światu, że warto pracować nad sobą, wierzyć, uczyć się, pomagać i spełniać marzenia.
Adam Bilewicz
Adam to człowiek, który zaraża optymizmem, a do tego ma wiele talentów. Jest jak chodząca orkiestra . Nie boi się wyzwań i wysoko stawia sobie poprzeczkę. Wyczynowo trenował kajakarstwo, służył w wojsku, chodzi do szkoły cyrkowej i na lekcje śpiewu. Otarł się o balet, jeździ na motorze i zaliczył udział w telewizyjnym programie rozrywkowym "Hotel Paradise".
Jest modelem i aktorem, a przede wszystkim niepoprawnym optymistą.
Krystyna Mazurówna
Grała w różnych teatrach w Polsce. Tancerka klasyczna i baletowa. Tworzyła choreografie dla wielu teatrów, m.in. Żydowskiego i Współczesnego w Warszawie, Starego w Krakowie i Wielkiego w Łodzi, jak też paryskiego "Élysées Montmartre". Po wyjeździe do Paryża występowała na różnych scenach międzynarodowych. W latach 90. została felietonistką w nowojorskim tygodniku "Kurier Puls", pisała też do czasopism: "Moda Top", "Sukces", "Pani", "Uroda", "Fashion", "On" i "Twój Styl". Była choreografką w programie rozrykwoym TVN "You Can Dance - Po prostu tańcz". Wydała swoją pierwszą książkę autobiograficzną "Burzliwe życie tancerki". Była także jurorką dwóch pierwszych edycji programu rozrywkowego Polsatu "Got do Dance. Tylko taniec".
Od 6 lat uczestniczy jako modelka i muza pokazów mody Fashion Day w Warszawie i Krakowie.
Joanna Głowacka
Modelka plus size. Zawsze uwielbiała pozowanie do zdjęć, jednak profesjonalną modelką jest od 4 lat. Ma doświadczenie w sesjach zdjęciowych do katalogów z bielizną takich marek jak: Gaia, Samanta, strojów kąpielowych - Madora. Na swoim koncie ma sesje zdjęciowe dla sklepów internetowych z odzieżą plus size takich jak: Be&Me, Karko, Butik Finezja, Modne Duże Rozmiary. Bierze udział w pokazach modowych, targach bieliźnianych, występuje także w programach śniadaniowych. Aktorka, epizodystka. Jej marzeniem od zawsze było aktorstwo, dlatego przez dłuższy czas uczęszczała na indywidualne zajęcia z aktorstwa, dykcji i emisji głosu.
Miłośniczka sportu, która swoją postawą motywuje innych do działania i obala wszelkie stereotypy pokazując, że w większym rozmiarze też można być wysportowanym i gibkim. Szpagat dla niej to żaden problem.
Bartosz Kloch
Udowadnia, że bariery są tylko w głowie, a pobudzanie innych do działania to jego pasja. Jego znakiem rozpoznawczym są czerwone protezy, na których chodzi od urodzenia. Na co dzień pracuje w mediach społecznościowych, gdzie stara się odczarować wizerunek osób z niepełnosprawnościami.
Jeden z bohaterów kampanii "Obraz Pokolenia Z" we współpracy z marką Zalando, współautor polskiej wersji raportu Facebook For Business „Meet the Future”, uczestnik X edycji programu „Top Model”.
Mateusz Wojcieszak
Prezes zarządu Fundacji Pole Dialogu - organizacji społecznej, która wspiera udział obywateli i obywatelek w życiu publicznym oraz tworzy narzędzia ułatwiające prowadzenie dialogu. Interesuje go praktyczne wzmacnianie głosu mieszkańców i mieszkanek w miastach, szkołach i publicznych instytucjach. Współorganizował pierwszy klimatyczny panelu obywatelski w Warszawie, gdzie 90 losowo wybranych osób wypracowało wiążące rekomendacje w temacie efektywności energetycznej dla Prezydenta Miasta.
Wspólnie z dziesiątkami organizacji społecznych działa w SOS dla Edukacji, gdzie szerokie partnerstwo tworzy nową wizję edukacji publicznej w Polsce dostosowaną do XXI wieku. Były pełnomocnik Prezydenta Miasta Radomia ds. Młodzieży.
Mateusz Sobotkiewicz
Uczeń w II Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Legnicy. Jest wielkim optymistą. Wie, że zawsze po burzy przychodzi słońce. Cechuje go ambitność i otwartość na kontakty z ludźmi. Gra na gitarze, pływa, a zimą uwielbia jeździć na nartach.
Chętnie uczestniczy w różnych projektach społecznych. Aktywny członek Legnickiego Forum Młodzieży.
Maciej Stefaniak
Na co dzień nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych na Dolnym Śląsku. Ojciec czworga dzieci.
Pod godzinach Dj, autor tekstów piosenek oraz instruktor gier i zabaw.
dr Joanna Świącik
Historyk z ponad 20 letnim doświadczeniem w edukacji. Doktor nauk humanistycznych. Odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Srebrnym Krzyżem Zasługi w 2013 r. Uczy się od uczniów i od natury. Inspirująco działa na nią przyroda, rośliny, zioła i kwiaty. Nieustannie czyta - dzień bez książki uważa za stracony. W zależności od nastroju fantasy, kryminał i sensacja, znowu fantasy, literaturę pamiętnikarską, zielarską, fitoterapeutyczną, potem wracam do fantasy, z przerwą na science - fiction. Uwielbia militarię i wszystko, co się z nimi wiąże - także serie klocków COBI. Nie cierpi biegać, ale lubi siłownię na powietrzu i jogę.
Z gotowania bardzo dobrze wychodzi jej kawa. Z innych zajęć kuchennych umie zrobić kremy, balsamy i inne kosmetyki. Zielarz fitoterapeuta.
Monika Spychalska
Akredytowany coach ACC International Coach Federation, pracujący według standardów ICF Global, socjoterapeuta, terapeuta dzieci i młodzieży. Prezes Fundacji MOGĘ – CHCĘ – POTRAFIĘ. Z powodzeniem realizuje stworzony przez siebie program społeczny „MALI BOHATEROWIE".
Na co dzień związana zawodowo ze Szkołą Podstawową nr 9 oraz Zespołem Szkół Samochodowych w Legnicy.
ks. Artur Kaproń
Ksiądz katolicki. Absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz Wydziału Historii Uniwersytetu Wrocławskiego. Proboszcz Parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Osiecznicy. Nauczyciel religii i historii. Duchowy przewodnik.
Na co dzień stara się pogodzić posługę kapłańską ze swoją pasją kulturystyczną. Jako kapłan i Trener Muscle IQ wykorzystuje świadomie zdobytą wiedzę w treningach ze swoimi podopiecznymi pomagając im się zmieniać nie tylko w zewnętrznym wyglądzie.
s. Maria Czepiel
Elżbietanka z wrocławskiej prowincji Zgromadzenia Sióstr im. św. Elżbiety. Skończyła studia na teologii duchowości na Prymasowskim Instytucie Życia Wewnętrznego. w Warszawie oraz Bobolanum. Od kilkunastu lat pracuje w duszpasterstwie młodzieżowym.
Towarzyszy młodym, prowadzi rekolekcje, dni skupienia. Bardzo lubi góry, tam odpoczywa i odnajduje sens życia duchowego.
ks. Jakub Bartczak
Ksiądz, raper i autor tekstów. Wychowywał się we Wrocławiu. Z tamtejszym środowiskiem hiphopowym związany jest od małego dziecka. Wyrastał w środowisku blokowisk. Wstąpił do seminarium w 2000 roku. Od 2015 roku jest wikariuszem parafii w Sulistrowicach. W 2013 roku na swoim profilu na Youtubie opublikował piosenkę „Pismo Święte” wraz z teledyskiem. W tym samym roku opublikował swoją pierwszą płytę „Powołanie”. W 2014 roku wziął udział w Hot 16 Challenge. W 2016 roku został koordynatorem i jednym z ambasadorów Światowych Dni Młodzieży. W wolnych chwilach daje koncerty, pracuje jako kapelan w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.
Angażuje się w akcje charytatywne żywienia bezdomnych, prowadzi grupę w neokatechumenacie oraz działa jako duszpasterz młodzieży.
Emilia Kwaśna
Uczennica w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Legnicy. Głębiej wolontariatem zajmuje się od wakacji 2021 roku i stara się udzielać w wielu rozmaitych akcjach. W wolnym czasie lubi czytać książki fantasy i reportaże kryminalne. Znajduje również przyjemność w aktywnościach fizycznych np. w bieganiu, wrotkarstwie czy siatkówce. Nie pogardzi dobrym filmem lub serialem, niezależnie od gatunku.
Jest osobą, na której można polegać. Działa aktywnie w Legnickim Forum Młodzieży.
Konrad Szynalski
Współzałożyciel firmy Sasdot, w której współtworzy aplikacje internetowe. UX/UI designer w firmie Efinity. Inżynier informatyk, z pasją projektujący dobre doświadczenia użytkowników. Obecnie student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku zarządzanie. Współtwórca aplikacji #TEAMLegnica. Członek komisji rewizyjnej oraz wychowawca kolonijny z wieloletnim stażem na koloniach “Stowarzyszenia Spynacz”.
Optymistyczne podejście do życia oraz kreatywne rozwiązania to jego niewątpliwe zalety. Od niedawna, z równie wielkim zaangażowaniem, kręci kilometry na rowerze.
Stanisław Golec
Uczeń Technikum Samochodowego w Legnicy na kierunku Technik Mechatronik. Jest osobą pracowitą, odpowiedzialną oraz kreatywną. W wolnym czasie chodzi na siłownię oraz trenuje w klubie piłkarskim. Interesuje się sportem.
Aktywnie udziela się w Legnickim Forum Młodzieży i jest wolontariuszem w Stowarzyszeniu "Spynacz" w Legnicy.
Filip Sudoł
Jest uczniem w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy na kierunku Technik Mechatronik. Interesuje się e-sportem oraz koszykówką. W wolnym czasie gra w gry, ale także chętnie uprawia sport, grając np. w koszykówkę czy jeżdżąc na rowerze.
Od niedawna pracuje społecznie w Legnickim Forum Młodzieży.