SŁOWO WSTĘPNE

Tadeusz Krzakowski

Tadeusz Krzakowski

Cieszę się, że mogę zaprosić Państwa na 2. Regionalne Forum Wolontariatu – wydarzenie, którego pierwsza edycja spotkała się z Państwa uznaniem i zainteresowaniem. Po roku przerwy wracamy z wydarzeniem, proponując uczestnikom pozyskanie specjalistycznej wiedzy dotyczącej idei wolontariatu i jakże ważnego wątku zaangażowania społecznego pracowników firm, organizacji

 

 

i instytucji Wolontariat pracowniczy to dziś obszar, który kojarzy się ze zbiorowym zaangażowaniem i współdziałaniem na rzecz ważnych inicjatyw. To też integracja i wspólne budowanie pozytywnego wizerunku, ale też podnoszenie kompetencji. Chcemy dzielić się tą wiedzą, stąd obecność na Forum przedstawicieli instytucji i firm z ogromnym doświadczeniem.
Zagłębie Miedziowe to obszar, w którym możemy

 

 

budować wspólnie wartościowe i potrzebne projekty. Cieszę się, że Legnica jest miejscem edukacji w tym obszarze i centrum spotkań, a co za tym idzie, także integracji środowisk społecznych. Dziękuję też, że wydarzenie wpiera KGHM Polska Miedź SA – firma społecznie odpowiedzialna.

PREZYDENT MIASTA LEGNICY
TADEUSZ KRZAKOWSKI

Tadeusz Krzakowski

Jakub Należny

Pragnę przypomnieć, że od inauguracji projektu Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica, którym koordynuję minęło już niemal 4 lata. W tym czasie udało się przy pomocy wielu ludzi dobrej woli zrealizować ważne inicjatywy i rozpocząć nowe działania na rzecz mieszkańców regionu Zagłębia Miedziowego.

Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica nieustannie się rozwija. Jesteśmy dumni z tego, że w tym roku w sercu Legnicy rozpoczęliśmy działalność w nowej siedzibie Centrum, w Rynku.Dwa lata temu na organizowanym 1. Regionalnym Forum Wolontariatu w Legnicy inspirowaliśmy Was do podejmowania działań w swoim otoczeniu. W tym roku idziemy krok dalej i chcemy pokazać,

jak ważną rolę w każdym przedsiębiorstwie i instytucji odgrywa wolontariat pracowniczy. Jestem przekonany, że będzie to czas pożytecznie spędzony, w gronie fantastycznych i perspektywicznie myślących ludzi, którzy będą dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.
Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Dzieci i Młodzieży,
Szef Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica

czytaj dalej

Kontakt

Jakub Należny

ul. Rynek 19,
59-220 Legnica

wolontariat@legnica.eu

+ 48 882 019 452

Następny